Трекові світильники на початковому етапі свого створення були призначені для освітлення промислових зон. Але з часом пристосування стали встановлюватися в офісних приміщеннях, громадських закладах, на торгових майданчиках і для створення оригінального домашнього інтер'єру.

За своїм зовнішнім виглядом вони представляють систему, що складається зі спеціальних профілів, на яких фіксуються прожектори. При цьому освітлювальні прилади не оснащені жорсткими кріпленнями, тому можуть запросто рухатися по рейці. Монтаж трекових світильників може проводитися на поверхні стіни або стелі, а його послідовність буде залежати від різновиду шини, особливостей покриття і обраного методу. Великий вибір приладів представлений в компанії «MSK Electric», співробітники якої також займаються власним виробництвом світильників за індивідуальними замовленнями клієнтів.

Інструкція по кріпленню шинопровода до стелі

Щоб підключити шинопровод для трекових світильників до стелі власними силами, не знадобиться особливих знань і навичок. Фіксація цього елемента здійснюється одним із таких способів:

 • саморізами або дюбелями за умови, що покриття зроблено з бетону або гіпсокартону;
 • підвісами, коли поверхня має невелику вагу.

Для кріплення без застосування підвісів використовується підкладка.

Монтаж на пряму

Технологічний процес ділиться на кілька послідовних етапів:

 1. Вибирається місце розташування шинопровода. Виводиться проводка на поверхню і підбирається оптимальний варіант фіксації - накладної, вбудований або підвісний.
 2. Визначаються з довжиною конструкції і кутом її розміщення.
 3. Проводять розмітку місць фіксації і при необхідності готують отвори на шині для саморізів.
 4. Підключають систему до електричної мережі з боку розташування клемної колодки. А з іншого краю ставиться захисна заглушка.
 5. В самому кінці проводять закрутку основних гвинтів і подають електричний струм під напругою 220 В.

Установка за допомогою підвісів

Підвіси використовуються в тих випадках, коли підвісна конструкція має легку вагу. Кріплення на покритті типу «армстронг» відбувається в наступній послідовності:

 • зняття плитки в тому місці, де буде розміщуватися світильник;
 • робиться схема розміщення тросів, свердлять отвори і встановлюють в них дюбеля;
 • в плитці також роблять наскрізні отвори для проведення через них тросів;
 • готують троси з урахуванням бажаної довжини, пропускають їх через плитку і фіксують;
 • вільний край троса кріпиться до саморізи; пластина для фіксації вставляється в шину і фіксується гвинтами.
 • В самому кінці підключають шинопровод.

З'єднання рейок

З'єднання декількох рейок здійснюється за допомогою конекторів. В дані пристосування заводять електричні кабелі. А окремі треки з'єднуються в загальній конструкції. При цьому коннектори можуть бути декількох видів:

 • гнучкими; кутовими;
 • лінійними;
 • в формі літери «Х» або «Т».

Підключення приладу до шинопроводи

Після того, як було встановлено шинопровод, здійснюється підключення прожекторів. Ці пристосування мають в своєму комплекті спеціальні затискачі. Для того, щоб приєднати світильник, затиск спочатку вимикають. Після чого вибирають місце розміщення прожектора. Його заснування вставляється в отвір шинопровода. Відразу після цього затиск повертають під прямим кутом.

Рух світильника по шині

Треки допомагають змінити положення прожекторів в будь-який час для того, щоб висвітлити необхідну ділянку приміщення. Єдине, що під час їх руху по шині попередньо слід вимкнути живлення за допомогою адаптера. На наступному етапі під прямим кутом повертається фіксатор, і світильник знімають. Вибирають нове місце установки, вставляють в трек адаптер і повертають коннектор.

Різноманітність товару

Світильник трековий може бути однофазним або трифазним. У першому випадку електричний струм рухається по основному кабелю і нейтральному, а в другому - за трьома, кожен з яких може підводитися до нейтрального. Купити трекові світильники в магазині «MSK Electric», пропонують за доступною ціною з доставкою в будь-яке місто країни.