Унікальний стиль лофт зародився завдяки промисловим приміщенням які звільнилися, в яких раніше знаходилися цехи різних підприємств. У зв`язку з перебудовою міст вони виявилися в цілком придатних для життя і навіть елітних районах. А ось інтер`єр так і залишився нежилим, скромним та далеко не елітним, і з цим потрібно було щось робити, не витрачаючи великих грошей та швидко. Тут і з`явився особливий стиль, який поєднує в собі затишок великих приміщень, елітність недорогих матеріалів та інші, здавалося б, поняття які суперечать один одному.

Особливу роль в цій історії відіграє світло, яке багато що вирішує в створенні комфортного простору. І нехай в наших реаліях далеко не часто трапляються квартири, перероблені з заводських цехів, світильники в стилі лофт зайняли особливе місце в наших оселях, створюючи цікаві рішення щодо зонування простору.

Поділ на зони за допомогою світла


Навіть невелика кімната потребує грамотного поділу на зони. У великій кімнаті - вітальні або холі - потрібне потужне світло. Але при цьому ніяк не обійтися двома або трьома великими лампами: по-перше, їх світла може бути недостатньо, по-друге, зонування з ними не вийде.

Як універсальний варіант рішення, можна купити світильник стельовий в стилі лофт - підвісний на планці, якщо стелі високі, або з поворотним механізмом. Зручно, що є можливості придбати такі варіанти на потрібну кількість ламп для різного розміру приміщень. Такі світильники особливі індустріальним стилем, який надає інтер`єру строгий та цікавий вид. Тут ідеально підходять найпростіші меблі з дерев`яними елементами, однотонні стіни, відсутність декоративних елементів.

Перш ніж світильники в стилі лофт купити для житлового приміщення, слід розділити його на функціональні зони. Наприклад, для місця, де зазвичай читають або працюють, підійдуть стельові варіанти на мале число лампочок або настінні.

Як використовувати настінні світильники?


Найбільш зручні моделі з підставою, що дозволяє повертати лампу в потрібно напрямку. Світильник на стіну в стилі лофт може бути в різною кількістю лампочок, в залежності від того, наскільки потужний потік світла потрібен і як сильно він повинен висвітлювати всі куточки.

Такий варіант зазвичай виготовляється з металевою основою та надійним поворотним механізмом, які роблять виріб довговічним і зручним у використанні. Плафони з прозорого скла або великі лампи з кольоровими нитками розжарювання пом`якшують строгість, яку відбивають настінні світильники в стилі лофт, і дозволяють "вписати" їх у різні інтер`єри.

Роль підвісних світильників


Такі елементи освітлення підійдуть для великих приміщень або квартир-студій, добре висвітлюючи всю площу. Стелі можуть бути виготовлені зі сталі, алюмінію, міді й навіть дерева, а також полімерів. Вони створюють розсіяне світло, якие можна направити в потрібну область за допомогою поворотних механізмів. Підвісні світильники в стилі лофт такої функції не мають, тому розташовуються там, де потрібен спрямований потік світла.

Загалом, зовсім не обов`язково бути представником американської богеми та жити в колишньому заводському цеху. І в дизайн наших квартир і будинків можна вдало включити світильники в стилі лофт серії Asket, зробивши простір комфортним, стильним і лаконічним.